صفحه اصلی > اخبار > محتوای
نابوکو تبدیل: چه معنی تصمیم مسیر گاز محور جنوبی برای ایالات متحده
Mar 15, 2016

توسط Lucy Wallwork

نابوکو مرده است. زنده باد شیر. خط لوله نابوکو قطعه بسیار سیاسی از زیر ساخت های حمل و نقل گاز حمل گاز طبیعی از گاز، آذربایجانی و همسایه تامین کنندگان به گاز تشنه مشتریان اروپایی طراحی شده است. دستور کار تدارکاتی بود که حداقل.

برنامه سیاسی reroute حرکت گاز برای جلوگیری از خاک روسیه اولویت استراتژیک برای تضعیف روسی تسلط بر کشورهای شرق اروپا بود. بنابراین با توجه به همه این دور از خاک آمریکا اتفاق می افتد — و ایالات متحده در جاده به استقلال انرژی — چرا چیزی هنوز داریم بسیار در معرض خطر در كاری، بیش از جزئیات مسیر جنوب محور?

پروژه نابوکو است که از دست رفته در Juneand #39؛ تصمیم نهایی سرمایه گذاری به ترانس آدریاتیک خط لوله (شیر)، خط لوله در اصل پیش بینی دراز کیلومتری 3,893 ترکیه از طریق بلغارستان، رومانی و مجارستان به مرکز گاز طبیعی در Baumgarten در اتریش است. تغذیه توسط گاز از مرحله دوم عظیم شاه دنیز پروژه فراساحل آذربایجان بود و حدود 10 میلیارد دلار هزینه داشته است. حتی زمانی که پروژه در هزینه و ظرفیت به andquot کوچک بود; نابوکو Westandquot; خط لوله پیشنهاد، گرفتن مسیر کوتاه تر و بیشتری استفاده موجود، نه کافی برای توازن برابر شیر بود.

تصمیم نهایی با شیر است که جای گاز خزر از طریق یونان به جنوب ایتالیا، برگ اروپا Unionand #39 را حمل و نقل پیشرفت; s عزیزم نابوکو مرده در آب. این تصمیم توسط برخی به عنوان پیروزی تدارکات بر سیاست در عقب و جلو جهان برنامه ریزی خط لوله فراملی تعبیر شده است. اما letand #39; s نه نوشتن کردن سیاست رتبه دهی نشده است. پس از همه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا بعید است به حمایت از پیشنهاد ارسال گاز آذربایجان جنوبی از طریق همسایه ایران، صرف نظر از زنده ماندن تجاری خواهد بود.

از ابتدا، مسیر راهرو جنوبی با هدف مقابله با روسیه از اهرم های سیاسی در اروپا که در سال 2007 هنوز در روسيه حدود 40 درصد از واردات گاز وابسته بود. ایالات شرقی حتی بیشتر در معرض خطر هستند. استونی، لتونی و لیتوانی در روسیه برای 100 درصد از گاز خود را تکیه می کنند.

سری قرار حرکت توسط کرملین به استفاده از آن گاز به عنوان سلاح سیاسی علیه همسایگان آن فوریت بیشتر تلاش به تنوع عرضه نسبت به دیگر تولید تزریق است. در این میان برجسته ترین كند 2009 با اوکراین (که 66 درصد از گاز خود را از روسیه می کشد) بیش از قیمت که تهدید برای قرار دادن از چراغ در وسط زمستان نه تنها در کیف اما در دیگر نقاط این قاره که در اوکراین به عنوان حمل و نقل کشور تکیه پیاده روی بود. Germanyand #39; تصمیم به رتبهٔ انرژی هسته ای در پی Fukushima و نظرخواهی مخالفت با استثمار شیل در اروپا افزایش پرسش دیگری مورد تامین آینده گاز فاز.


بنابراین چه این همه با امریکا دارد؟ گزارش هیات دسامبر 2012 برای کمیته سنای آمریکا در روابط خارجی به رهبری سابق ریچارد سناتور لوگر (R -صنعتی)، آدرس دقیق موضوع چرا ایالات متحده باید مراقبت از آنچه در جریان است در حوضه خزر دور.

این گزارش به رسمیت می شناسد که andquot worldand #39; s دعوت بازارهای گاز دستور جنوبی Corridorand #39; s منافع استراتژیک و تجاری viability.andquot در حال تحول; این اشاره به تقاضا گاز طبیعی مایع است که در بازارهای اروپایی مقصد قبل از رونق در آمریکا منتقل جهانی گاز تامین دینامیک خاک ایالات متحده آمده است.

این به ما یادآوری از واقعیت است که پروژه نابوکو در دوران ژئوپولیتیکی بسیار متفاوت به دنیا آمد. پروتکل اولیه امضا شده بود در سال 2002 (پس از مراجعه به Verdiand #39; s andquot; Nabuccoandquot; در وین دولت اپرا، از این رو نام improbably زرق و برق دار برای یک قطعه فولاد). در آن زمان ایالات متحده تولید گاز طبیعی در 536 میلیارد متر مکعب (شونده،) کمی تغییر از 1970 بوده است. سال 2012 این رقم در حال حاضر به 681 شونده، در آنچه به عنوان آغاز روند شدید رو به بالا به سمت خودکفایی انرژی پیش بینی شده است افزایش یافته بود.

با این حال، همان گزارش توسط اصرار دولت اوباما به نگه داشتن چشم خود را بر روی توپ و حفظ امنیت انرژی به عنوان یک جزء مرکزی سیاست خارجی خود نتیجه گیری. البته رشته نفت ایالات متحده مانند شورون و اکسون موبیل که نیاز به حفاظت از به شدت در منطقه اوراسیا سرمایه گذاری. اما از همه مهمتر, هر دو متحدان ناتو در شرق اروپا و اتحاد استراتژیک امنیت در آسیای مرکزی با یک سیاست قاطعانه اوراسیا، که محور جنوبی می خواهد یک جزء کلیدی افزایش می تواند.

این گزارش اشاره به انرژی به عنوان andquot؛ نیروی حیاتی اقتصادی ایران و بحرین و همکاران در اروپا و آسیای region.andquot; آن نیز یادداشت که پروژه نابوکو غرب (در حال حاضر نشد) روشن ترین منافع استراتژیک به منافع سیاست ایالات متحده به طور مستقیم انرژی به این کشور در جنوب شرقی و مرکزی اروپا بیشتر وابسته به منابع روسی ارائه نمایندگی.

سوژه متحرک از روبرو آن سخن andquot جدید شیک تبدیل شده است; Gameandquot بزرگ; بر سر منابع انرژی در آسیای مرکزی. بحث شده وقوع (و تاخیر انداختن) برای مدتی بیش از احداث خطوط لوله بیشتر حمل هیدروکربن های قزاقستان و ترکمنستان در سراسر بستر خزر برای تغذیه به راهرو جنوب.

اما چین هم غرب به منابع انرژی حیاتی به زیر بنای رشد خود به دنبال و هر گونه تاخیر در پروژه های حمل و نقل به کشورهای تامین کننده دادگاه خود بهره برداری کند. علاوه بر این، ارتباط آن با کشورهای آسیای مرکزی را تبدیل از گسترده نظامی به یک ساخته شده در ملاحظات اقتصادی و سیاسی ایالات متحده همچنان آن خروج نیروهای خارجی از افغانستان،. برابر این افت روابط ایالات متحده و آسیای می تواند نه غفلت و استراتژی آمریکا در منطقه در governmentand رسمی شده است #39; s andquot; Roadandquot ابریشم; برنامه های اقتصادی.

لوگر است که نه تنها کسی به اصرار تمرکز تجدید در اوراسیا در سیاست خارجی و انرژی آمریکا، با دیگر مفسران ادعا که تلاش مشابه سیاسی خواهد شد که دولت کلینتون در دوره پس از سرد جنگ فوری به دیسک را از طریق احداث خط لوله نفت باکو-تفلیس-جیهان (BTC) لازم است. اما مرگ نابوکو به عنوان آن می ایستد که ایالات متحده هنوز راه خود را این زمان داره.

از پادشاهی متحده لوسی Wallwork فارغ التحصیل دانشگاه دورهام است و در حال حاضر به عنوان دانشیار تحقیقاتی در برلین بر اساس OpenOil, که در آن او مختصات سری جهانی از راهنمای صنایع استخراجی در سراسر جهان کار می کند. بین المللی او متخصص در صنایع انرژی آمریکای جنوبی و قفقاز جنوبی است.